Links
3⃣

Minecraft

Seznam pravidel, platících pro hráče na Minecraft serveru

3.1 Griefing - Kažení hry

3.1.1 Cheating - Podvádění

Hackovaní je špatný výraz. "Černé" hackování ve zlém smyslu je podle zákona § 257a zakázáno. Oficiálně doufáme, že hackování je veřejně jasné, že je nezákonné. My ale přísně zakazujeme cheating a používání klientů. Cheating na serveru dokážete způsobit na serveru pouze externím klientem. Používání těchto klientů je přísně zakázáno. Jedná se například o ToolBox. Nezakazujeme Optifine, BadTiger, BadLion, LunarClient atd. Pokud je správně užíváte. Tyto klienty Vám nesmí udělovat žádné předměty, efekty, vylepšení mocí atd. Většina těchto klientů Vám jen vylepšují vzhled a hratelnost hry. Ne zlepšení oproti ostatním hráčům, proto jsou povolené. Forge, Fabric atd. jsou obecně povoleny ale pouze na stejné bázi. Je povolené užívat módy jako mapu, vylepšení hud atd. Ale je zakázáno používat módy jako x-ray a další. O instalaci klientů a módů, Vám doporučujeme konzultovat s admin týmem. Máte potom jistotu, že neporušujete pravidla.

3.1.2 Kažení hry ostatním hráčům

Není hezké ostatním hráčům kazit hru. Jsme tu od toho, aby jsme společně budovali. Griefing velmi omezujeme. Hráč, kterému jiný kazí hru získává plné právo si stěžovat admin týmu. Staff je schopný získat důkazy o poškození a ztratéch. Griefing deifnujeme česky jako kažení hry a týká se kradení předmětů, ničení staveb a vytvorů, obtěžování, pronásledování, opakované zabíjení, narušování pozemků - týká se i tehdy, když druhý hráč nemá nastavený příkazem pozemek. Griefing, cheating - hacking jsou ty nejhroznější případy.

3.2 Obecné

3.2.1 Bugy, chyby

Jakékoliv nalezení chyb (bugů), musí být co nejdříve a neprodleně nahlášeno admin týmu. Zneužívání chyb se velmi přísně trestá.
Staff můžeš kontaktovat na Discordu. Třeba založ ticket v kanálu #ticket.

3.2.2 Sběr dat

Připojením na server souhlasíš se sběrem tvých dat. Neboj se, netýká se nic osobního. Nikdo tě nepřijede navštívit, pokud budeš na internetu opatrný.
Pokud ti tu přijde něco zvláštního, to je dobře. Protože o sběru tvých dat by ses měl něco více dozvědět, nejsem tu od toho, abych tě poučoval jak se chovat na internetu, ale je opravdu důležité se věci více jak jednou kontrolovat. I v reálném životě uděláš jednu chybičku a kvůli špatné, nebo žádné kontrole a všechno se pokazí. To se stává. Já ti ale právě předvedu, jaké data o tobě shromažďujeme.
Pokud se ti sběr dat nějak nezdá nebo s ním nesouhlasíš, založ ticket a objasníme ti následný postup.

Ukládané data o hráčích

Neukládáme žádné data o uživatelích na Discord serveru.
  • Ukládáme tvou aktivitu na Minecraft serveru. Kolik času si strávil na serveru i můžeme zveřejnit s ostatními hráči. A také další údaje - první datum připojení, délka hraní, délka nečinnosti, délka relace, počet relací, poslední navštívení serveru, zabití mobů, zabití hráčů, počet smrtí, položené bloky, zničené bloky a další informace co děláš ve hře. Tím tak můžeme zjistit, kdo spáchal určité porušení pravidel a následně ho potrestat. Jedná se tak o ochranu ostatních hráčů. Jsou proto důležité a jejich ukládání nelze zrušit, proto připojením s nimi souhlasíš.

3.2.3 Další hráčské účty

Speciálně zakazujeme hru hráčům, kteří aktivně používají další účty. Ale existuje k tomu pár podmínek; 1. Hráč s "java účtem" a "bedrock účtem" má povoleno hrát, ale doporučujeme provést spojení účtů. 2. Hráči po konzultaci s admin týmem, mohou mít povoleno hraní i s jejich vedlejšími účty kvůli personálnímu, či hráčskému důvodu. Nemohou však aktivně používat více jak 1 hlavní a 1 vedlejší účet. Pozor! Pokud hráč dostane ban na některém z jeho herních účtů, je mu zakázáno hrát z jeho ostatních. Lze to nazývat i obcházením banu.