NOVÁ SEZÓNA

Veškeré dostupné informace o nové sezóně SuroCraftu.

Nová sezóna/season s názvem SuroCraft S9 vyjde zhruba v červnu 2023. Tohle datum je ale ovšem závislé na vydání nové verze Minecraft 1.20

Na téhle stránce najdeš odpovědi na otázky:

Proč nová sezóna?

Nová sezóna velmi většinou vychází publikací nové Minecraft verze. Pokud chceme velbloudy atd. na serveru, bude se muset aktualizovat a svět je vhodný resetovat, abychom mohli začít od znova. Dalším důvodem je např. velikost, protože svět již teď dosahuje zhruba 60 GB a bylo by mimo naše kapacity takový svět dále provozovat.

Co se stane s nahraným postupem?

Jak už je zvykem, bohužel, postup se kompletně vytratí. Naštěstí, záloha světa bude vytvořena a pro zájemce je možné odeslat kopii. Má to ale pár podmínek:

  1. Je to obrovský soubor (i když se jakkoliv komprimuje) a asi neexistuje jakákoliv služba zdarma, která by poskytovala sdílení takové velikost online.

  2. V tom případě by se dokázala najít nějaká metoda, jak takové data sdílet, ale museli bychom od dobrovolníků vybrat pár peněz pro např. zakoupením jednoho měsíčného předplatné pro vhodnou službu.

  3. Svět je Java a vzhledem k jeho velikosti, je velmi obtížné ho převést na Bedrock. Bohužel Bedrock verzi poskytovat nebudeme, ale samozřejmě jak se k vám dostane, můžete se o převedení na Bedrock verzi ve vlastím zájmu pokusit.

Co všechno se resetuje?

Zpravidla resetujeme: world (overworld), nether, end. Nově se budou resetovat i pozemky. Spawn bude také velmi pravděpodobně přestavěn, podle svého zvyku. V neposlední řadě se budou mazat nahrané hodiny, kredity, homes a další. Jediné co se nebude resetovat jsou zatím jen ranky.

Samozřejmostí je IP adresa, Discord server, webová stranka, wiki... které se pokusíme zachovat vždy stejné.

Last updated