Shopkeepers

Vyslětelní a návod na vytvoření Shopkeepers - vesničani s nastavitelnými obchodami

Co jsou Shopkeepeři?

Shopkeepeři jsou vesničani, či jiné entity, přes které se dá obchodovat jako s normální vesničanem, akorát ty obchody si můžete nastavit a vytvořit tak vlastní obchod na systému vlastního vesničana. Na této stránce také najdete tutoriál, jak ho můžete vytvořit.

Vypadá vlastně úplně stejně jako normální vesničan. Dáte jeden dia, získáte stak (?) vlny. Pokud zboží dojde, zobrazí se u jednotlivých obchodů křížek, který znamená, že nelze obchodovat - došli zásoby.

Pokud samozřejmě chceš něco ze zásob koupit, musíš vložit do prvního okénka jeho cenu. V našem případě, musíme dát jeden diamant, abychom koupili 32 kůže.

Poté klikneme na 32 kůže, za které my platíme a obchod bude proveden.

GIF Ukázka

Návod

Nejdůležitější krok, který je třeba podstoupit k pořízení vlastního obchodníka je použití následujícího příkazu.

Velmi doporučujeme znalost předchozího tématu, což umožňuje lepší orientaci v následujícím návodu.

1. Získání vejce shopkeepera

Pomocí příkazu /shop získáš vejce, které poté můžeš někde položit k zrození vlastního vesničana.

2. Nastavení výměnného obchodu

Většina hráčů má nastavený u shopkeepera výměnný obchod. Je to vlastně typ obchodu, který umožňuje majiteli nastavit, jaké přesné předměty musí hráč odevzdat, aby dostal jiné předměty. Tzn. můžeš nastavit, že budeš prodávat 64 kamene za 2 emeraldy, nebo jakékoliv jiné předměty.

Před položením vejce je nutné nastavit tento typ. Miř volně do vzduchu, nebo na vodu a použij na počítači pravé tlačítko. Na telefonu stačí podržet displej. Nesmíš mířit na jakýkoliv blok, jinak dojde ke spawnu shopeekepera. Klikáním na pravé tlačítko budeš měnit typy obchodů. V chatu si je můžeš zjistit, jakmile se "doklikáš" k "Trading Shop" (Výměnný obchod), nech ho tak a už můžeš spawnout obchodníka.

Na telefonu mohou být potíže s nastavením. Neváhej založit ticket.

3. Spawnutí obchodníka

Velmi jednoduchý krok. Stačí pravým tlačítkem (na telefonu podržet displej). Zjeví se na bloku tvůj vesničan.

4. Úprava vesničana

Samotného vesničana si můžeš upravit při plížení (shift) a kliknutí pravým tlačítkem (na telefonu mířit na vesničana a podržet displej) otevřeš menu úpravy vesničana. Zde můžeš upravit vesničanovu profesi, vzhled, věk, jméno a další.

5. Nastavení jednotlivých obchodů

Po spawnutí obchodníka je možné vstoupit do menu úpravy pomocí plížení (shift) a kliknutí pravým tlačítkem (na telefonu mířit na vesničana a podržet displej) na vesničana.

Last updated